Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską to tradycyjna metoda terapeutyczna, która ma swoje korzenie w chińskiej medycynie. Jest to technika, która wykorzystuje specjalne bańki wykonane z materiału, szkła lub plastiku, które są umieszczane na skórze w określonych miejscach ciała. Bańki są wcześniej podgrzewane, co powoduje powstanie podciśnienia, a następnie szybko umieszczane na skórze, co powoduje ich przyciągnięcie do ciała.

Podczas masażu bańką chińską, bańki są przesuwane po ciele wzdłuż meridianów, czyli linii energetycznych, które według chińskiej medycyny przepływają przez całe ciało. Masaż ten ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej organizmu i poprawę krążenia krwi oraz limfy. Dodatkowo, masaże bańką chińską pomagają rozluźnić spięte mięśnie, złagodzić ból, redukować obrzęki oraz stymulować procesy detoksykacji organizmu.

Masaż bańką chińską może być stosowany jako terapia uzupełniająca przy różnych dolegliwościach, takich jak bóle mięśniowe i stawowe, migreny, napięcie nerwowe czy cellulit. Jest to terapia bezinwazyjna i niepowodująca bólu, ale czasami na skórze po masażu mogą pojawić się charakterystyczne czerwone plamy, które szybko znikają.

Start Oferta Realizacje Adres 📞Kontakt